En İyi Pilav İçin Osmancık Pirinci

En İyi Pilav İçin Osmancık Pirinci

En İyi Pilav İçin Osmancık Pirinci, Pirinç pilavı kıvamı tutturması zor bir yiyecek olarak bilinir. Pirinç pilavını yaparken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan minik hususlar vardır. Doğru ve kaliteli pirinç her vakit daha leziz ve kıvamlı pilav ortaya çıkmasını sağlar. Asla kırık pirinç kullanılmaması gerekir. Çünkü kırık pirinç yapısı gereği bozuk bir pirinçtir.

En İyi Pilav İçin Osmancık Pirinci
En İyi Pilav İçin Osmancık Pirinci

En İyi Pilav İçin Osmancık Pirinci

Kırık pirinçleri dolmalarda, sütlaç benzer biçimde tatlılarda kullanmak gerekir. Yanlış pirinçle yapılma pilavlar kıvamsız ve lapa olma ihtimali daha yüksektir. Osmancık pirinç satın al ile adet adet, mis benzer biçimde kokan bir pilav yemeği yapmanın ilk kuralı pirinci bolca suyla yıkayarak nişastadan arındırmak. Tarla verimi ve çeltik randımanının yüksek olması sebebiyle 2000 yılından sonrasında ekimi artmıştır. İyi pilav yapması ve adet benzerliğinin baldoyu andırmasından ötürü pazarda mühim yere gelmiştir.

Ekonomik olması ve yeniden ısıtıldığında kırılmaması sebebiyle toplu tüketiminde tercih nedeni olmuştur. Yıkadıktan sonrasında otuz dakika kadar soğuk suda bekletilmesi tavsiye edilen toptan Osmancık pirinç satın al kavrulmadan ilkin suyunun iyice süzülmesi gerekiyor. Pilavınızın rengini beyazlatmak dilerseniz içerisine birkaç damla limon suyu da damlatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1xbet üyelik- yeni casino siteleri